Lara Tenis Kulübü Hizmetleri

Çocuklar için Tenis Dersi

TENİS WHİZZ

Eğitsel oyun ve çalışmalarla 36-59 ay aralığındaki çocukların fiziksel ve zihinsel becerilerinin gelişimini hedef alan tenis whizz programı, öncelikle sağlıklı bir birey, sonrasında başarılı bir sporcu olabilmek için ihtiyaç duyulan dikkat, motivasyon, odaklanma, disiplin, özgüven, sosyal etkileşim, problem çözebilme, hareketlilik, alan farkındalığı, nesne ve çevre kontrolü gibi koordinatif ve motorik becerileri geliştirici bir çocuk eğitim programıdır.

UZUN DÖNEM OYUNCU PROGRAMI

Üst düzey performans oyuncusu yetiştiren sistemimizin hedefi sahip olması gerekli beceriler yönüyle, sporcuyu eksiksiz yüksek performansa taşımaktır. Bu da uzun dönem oyuncu planlamasından geçer.

Teniste yüksek performansa ulaşmak için gereken eğitim planı 7-10 yıl arasındadır. Uzun dönem programında her yaş grubuna ait geliştirilmesi mutlak gerekli fiziksel/teknik/taktik/mental birçok beceri vardır. Oyuncuların en üst düzeyde performans sağlamaları için, büyüme ve gelişme aşamaları göz önünde bulundurularak beceri ve yeteneklerine uygun dönemlerde spesifik bir şekilde akademimizce program planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Akademimizde potansiyel geliştirme süreci temelde her biri farklı özelliklerden oluşan 2 ana başlık altında 4 aşama ve yaş gruplarından oluşan uzun dönem programı uygulanmaktadır.

Tenisçinin gelişimi için doğru zamanda doğru şeylerin yapılması gereğine inanan akademimizin uzun dönem planı aşamalarıyla birlikte bu bölümde belirtilmiştir.

5-6-7 YAŞ MİKRO TENİS

HEDEF: KOORDİNASYON GELİŞİMİ TEMEL BECERİLERİN ÖĞRETİLMESİ VE GELİŞİMİ EĞLENCE PRENSİBİYLE OYUN FORMUNDA KOORDİNASYON, PSİKOMOTOR BECERİLERİN ÖĞRETİLMESİ (TEMELİN OLUŞTURULMASI)

7-8/9 YAŞ MİNİ TENİS

TEKNİKSEL TEMEL BECERİLERİN VE ATLETİK TABANIN GELİŞTİRİLİP, AÇILI OYUN BİÇİMİNİN VE TEMEL VURUŞLARIN ÇEKİRDEĞİNİN OLUŞTURULMASIDIR

9/10 YAŞ

MİDİ- MAKSİ TENİS İLK TURNUVA DÖNEMİ TEKNİKSEL TEMEL BECERİLER VE ATLETİK TABAN GELİŞTİRİLİRKEN YARDIMCI VURUŞLAR VE MAÇ İÇİN GEREKLİ TAKTİKSEL OYUN BAŞLANGICIDIR.

10/12 YAŞ

TEKNİK VURUŞLARIN OTURTULUP MAÇ İÇERİSİNDEKİ TAKTİK OYUNUN GELİŞTİRİLİP TURNUVA TAKİBİNİN VE ULUSLARARASI DÜZEYDE TURNUVALARIN BAŞLANGIÇ DÖNEMİDİR

HAFTA SONU TENİS OKULU

6-16 yaş gruplarını içermekte olan Haftasonu Tenis Okulumuzda eğlenirken öğrenme prensibiyle göreve-oyuna dayalı eğitim yöntemini kullandığımız çalışmalarımızda öğrencilerimizin Fiziksel, Zihinsel, Duygusal ve Sosyal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

YAZ OKULU

Çocuklarımızın sosyal, kişisel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunarak, yaşama dair bilgilerle donatıp birlikte eğlenceli ve tenis dolu bir yaz geçirmeleri düşünülerek hazırlanan BİR PROGRAMDIR.

YETİŞKİN TENİS OKULLARI

Tenis 7'den 70'e her yaştan insanın sporudur.| Bu anlayışla, tenise ilgi duyan herkesin hayatında katma değer sağlamak için yola çıktık. Bir strateji ve performans oyunu olan tenisin; yasam kalitesini artıran, kişiye özgüven katan ve yarışmacı ruhu kazandıran essiz felsefesini daha çok kişiyle paylaşmak için her yaştan amatör sporcularımıza özel bir eğitim programı hazırladık. Programlarımızın amacı; ülkemizde hızlı bir gelişme gösteren tenisin tüm yas gruplarınca tanınmasını, sevilmesini sağlamaktır.

Hayatınız için mükemmel bir adım attınız ve tenis oynamaya karar verdiniz. Tenisi doğru tekniğiyle öğrenmek ve geliştirmek için ders almanın gerekli olduğunu biliyoruz. Eminiz ki tedirginlikleriniz var ancak; biz seviyenize göre yerleştirileceğiniz eğitim programlarıyla sizin endişelerinizi giderecek ve merkezinde tenis olan bir yaşamın muhteşem keyfini sizlere sunacağız.

Bilindiği üzere, ülkemizde genellikle tenis oynamak ve ders almak için bir kulübe üye olmak gerekmektedir. Kulüplerin dışındaki yerlerde rahatlıkla tenis oynamak, kaliteli eğitim almak ve sosyal ortam bulmak genellikle zordur. HİT Akademi ayrıcalığıyla, kulüp üyeliği mecburiyeti olmadan, ekonomik paketlerle sizi tenis dünyasında ağırlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tenis ne kadar bireysel bir spor da olsa tek başına yapılıp keyif alınacak bir spor değildir. Adımını attığınız bu dünyada yeni dostlar edinecek ve birlikte oynayabileceğiniz partnerlerle tanışabileceksiniz.

EV HANIMLARI KURSU

Raket-top-kort ve eğitim ücreti dahil olmak üzere , sistemimizin en ekonomik tenis öğrenme programı olan ev hanımları kursumuz, ilk ve sonbahar aylarında, iklimin açık havada spor yapmaya en elverişli olduğu dönemlerde, maximum 6 kişilik gruplarla yapılmakta olup , katılımcılarına hareketlilik ve eğlence dolu müthiş bir sosyalleşme ortamı sağlamaktadır.

ÖZEL DERSLER

Gününü ve saatlerini kendi programlarınıza göre ayarlama şansına sahip olduğunuz , istersenis fiks isterseniz esneklik gösteren gün ve saatlerde tekli-ikili-üçlü ve dörtlü gruplar halinde de eğitim alabileceğiniz verimsel, öğrenmenin ve eğlencenin hakim olduğu nitelikli bir tenis öğrenme programıdır.

YABANCI DİLDE EĞİTİM

Alanında uzman, deneyimli ve akademisyen eğitimci kadrosuyla fark yaratan akademimiz , aynı zamanda İngilizce,Rusça ve Almanca dillerinde de eğitim verebilen antrenörlere sahip olarak bu alanda da hizmet edebilen ilk ve tek tenis akademisi olarak dikkat çekmektedir.

TURNUVALAR VE TENİS HARİCİ ORGANİZASYONLAR

Tenis eğitimi dışında da hizmetler sunan akademimiz, kort rezervasyonu, yılda 2 tane olmak üzere her biri en az 10 gün süren, il genelinde tenis oynayan herkesin katılabileceği turnuvalar düzenlenmekte olup, bunun yanı sıra haftasonu ( çift kadınlar- çift erkekler- mix vb. ) kategorilerinde de sürpriz turnuva organizasyonları yapmaktadır. Ayrıca sahip olduğu geniş kullanım alanıyla birçok farklı organizasyona ( Düğün, Doğumgünü, Toplantı vb. ) ev sahipliği yapabilecek fiziki şartlara sahip olan kulübümüz bu alanlarda da hizmetler vermektedir.